Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Čtvrťáci na návštěvě radnice a stanice městské policie

Čtvrťáci na návštěvě radnice a stanice městské policieV pátek 6. 5. se žáci čtvrtých ročníků vypravili na návštěvu radnice. Pan starosta děti mile přivítal a věnoval jim svůj drahocenný čas. Seznámil děti s náplní práce starosty i městské rady. Trpělivě odpovídal na dotazy, kterých nebylo málo. Dovolil dětem posedět si v křesle starosty. Poté jsme se s dětmi vydali na stanici městské policie. Seznámili jsme se s historií nejstaršího domu v Klášterci nad Ohří. Děti nejvíce zaujal kamerový systém a technické vybavení. Na dvoře jsme se setkali i s bývalými žáky naší školy, kteří jsou členy sboru Policie ČR. I oni si s dětmi popovídali a seznámili je s náplní jejich práce. Umožnili dětem vyzkoušet si ochranné vesty. 

Děkujeme všem za skvěle prožité dopoledne.   

Fotogalerie                                                                                                                         

žáci 4. A, 4. B

Očima dětí:

V pátek jsme se hodinu učili. Pak jsme šli za panem starostou. Povídali jsme si o našem městě. Vyzkoušeli jsme si, jak se sedí v křesle starosty. Dostali jsme od pana starosty dárečky. Poté jsme šli na městskou policii. Vyzkoušeli jsme si hýbat kamerou. Policista nám ukázal zbraně. Na dvoře jsme si prohlédli policejní auto a vyzkoušeli jsme si ochrannou vestu. Vše bylo moc zajímavé a mnoho jsme se dověděli. Nakonec jsme ve škole vyráběli přáníčka pro maminky. Byl to úžasný den. Klaudie Malinová

Ráno jsme se sešli ve třídě. Za chvilku jsme se vypravili za panem starostou. Měli tam pohodlná a měkká křesla. Pan starosta nám dovolil si sednout do jeho křesla. Mohli jsme tu vyslovit přání nebo nápad. Na stěně visel obraz našeho zámku. Nakonec jsme si vybrali dáreček. Když jsme se rozloučili s panem starostou, šli jsme se podívat k městské policii. Ukázali nám počítače s kamerami. Vidí úplně všude. Na dvoře houkalo policejní auto. Poté jsme šli do parku na svačinu. Ve škole jsme vyráběli přání pro maminku ke Dni matek. Ten byl v neděli. Za chvilku zazvonilo a šli jsme domů. To byl pěkný den. Míša Zmeškalová

Vyšli jsme z radnice a rovnou jsme si to namířili k nejstaršímu domu v Klášterci nad Ohří, což je nyní stanice městské policie. Vešli jsme do budovy, vystoupali schody do prvního patra a rovnou jsme se začali dívat do kamerového systému. Na dvoře nám policisté ukázali výbavu policejního auta. Tento den se mi velmi líbil. Matyáš Kráčmar