Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 6.A - Projektový den – Kdo zachrání planetu?

6.A - Projektový den – Kdo zachrání planetu?Dne 3.6.20201 proběhl v naší třídě Projektový den s názvem „Kdo zachrání planetu?“. Navštívila nás spisovatelka Renata Šindelářová, která nám představila svoji novou knihu s názvem „Kdo zachrání palnetu?“. Jedná se Gamebookovou knihu, kde hlavními hrdiny je parta dětí, pomáhající svojí nové  kamarádce, ochraňovat přírodu a uklízet odpadky.

Žáci utvořili skupiny a zahráli si na vědce pocházející z různých zemí a na základě podkladů (viz. fotografie) měli popsat, jak oni by zachránili planetu. Dětem se tato část velice líbila a nejenom já, ale i paní spisovatelka jsme byly mile překvapeni názory a příspěvky od dětí.

Druhá část našeho projektového dne spočívala v tom, že jsme se se žáky vydali do přírody a spolu s paní Šindelářovou jsme dostali lokalitu a tu jsme museli vysbírat od všech odpadků, které se tam nacházely. A věřte, nebylo jich málo. Žáci pracovali ve dvojicích a čištění životního prostředí se jim velice líbilo.

Děkujeme paní spisovatelce za velice přínosný projektový den a budeme se těšit na další takto zajímavé a poučné projekty.

Fotogalerie

Ing. Monika Čermáková