Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 1. oddělení ŠD – 1.A - výrobky v novém roce

1. oddělení ŠD – 1.A - výrobky v novém roceV měsíci lednu jsme vyráběli stromeček a pod něj jsme kreslili dárečky od ježíška. Také jsme tvořili tři krále Kašpara, Melichara a Baltazara, kteří obdarovali Ježíška dary. Děti vystřihávaly obdélník ze čtvrtky a malovaly písmena a čísla, která se naučily ve škole. Vzhledem k tomu, že v zimě nosíme čepice a rukavice, pustili jsme se do vyrábění. Učili jsme se básničku o Eskymácích a iglu. Vyráběli jsme je pomocí korkových špuntů a tiskáním kostkami. Další dny jsme skládali z ruliček tučňáky. Moc se nám povedli.

Opakovali jsme s pracovními listy, do kterých jsme doplňovali trojslabičná slova. Poté jsme házeli kostkami a počítali příklady.

Četla jsem dětem  úryvky z pohádek a ony je hádaly. Na pracovním listě určovaly pohádky, potom skládaly čarodějnici a nakonec řadily pohádku podle posloupnosti. Kreslily postavičky z večerníčků jako například:  Sněhurka,  šípková Růženka, Večerníček, víla Amálka, maxipes Fík, atd. Nakonec jsme hráli pohádky O neposlušných kůzlátkách a  O budce. Děti byly z pohádek nadšené.

Fotogalerie

Mgr. Miroslava Šlosrová